Kontaktirajte nas

Cara Dušana 39, 18000 Niš Pon-Pet 09-19h, Sub 10-15h
Online rezervacije i prijave su besplatne
Plan puta

1. dan / Beograd – Rumunija – TEMIŠVAR:

Sastanak grupe na dogovorenom mestu oko 06.00 časova. Vožnja preko Srbije i Rumunije uz usputna zadržavanja radi odmora, osveženja i regulisanja graničnih i carinskih formalnosti.

Dolazak u Temišvar u jutarnjim satima i panoramsko razgledanje grada uz pratnju vodiča: Saborna Crkva  srpske pravoslavne crkve posvećena Sv. Đorđu (sagrađena 1748 god. i u kojoj se nalazi vredni ikonostas, delo Konstantina Danila i majstora Mihaila Janica iz Arada), Vladičanski dom, Trg Ujedinjenja, Trg Slobode sa zgradom Garde i starom Gradskom Kućom. Nastavak šetnje do drugog gradskog Trga Pobede sa  najstarijom gradskom zgradom -dvorac Huniazilor (podignut u XV veku po naredbi Vojvode od Transilvanije Iancu de Hunadoar - u našoj istoriji poznat kao Sibinjanin Janko) koji je danas muzej Banata, gde se na jednom kraju nalazi zgrada Opere i nacionalnog teatra (koja ima repertoar na rumunskom, nemačkom i mađarskom jeziku), a na drugom katedralni hram Banatske mitropolije rumunske pravoslavne crkve, a između njih je najmlađi gradski trg, izduženog oblika sa nizom gradskih palata iz zadnjih decenja Austrougarske… Slobodno vreme u centru grada do poslepodnevnih časova ili odlazak u "Iulius Mall", jedan od najvećih tržnih centara u ovom delu Evrope.

Dolazak na mesto polaska u Beograd u večernjim časovima, oko ponoći. KRAJ PROGRAMA.

Način plaćanja i prijave
Cena obuhvata/ne obuhvata
Izleti | Žurke

CENA ARANŽMANA (po osobi) 10€ / 05. oktobar

Predrezervacije su besplatne: 060 500 61 60

Temišvar, najveći grad Banata, leži na obalama reke Begej i sedište je županije Tamiš. Temišvar je najveći kulturno istorijski centar Srba u Rumuniji gde i danas živi veliki broj srpskog življa. U gradu se nalazi sedište Eparhije Temišvarske Srpske Pravoslavne crkve, kao i savez  Srba u Rumuniji. Grad nazivaju "Mali Beč" jer je dugo bio pod opsadom Hazburgovaca a njegov centar podseća na stari deo Beča. Prvi evropski grad koji je dobio električno osvetljenje a neke od zgrada projektovao je lično čuveni Gustave Eiffell. U novijoj istoriji poznat je kao grad u kome je počeo ustanak koji je doveo do sloma rečima diktatora Nikolae Čaušeskua. Nekada iza "Gvozdene zavese" a danas  dvadeset dve godine kasnije Temišvar je moderan grad.